«Минуле серед нас та пам’ять про нього»

16 серпня 2017 р. у м. Львові розпочалася Восьма Молодіжна Академія проекту «Інтеграція через діалог». На захід були запрошені учні та вчителі з прифронтових шкіл Донецької і Луганської областей – представники найбільш активних Центрів освітнього партнерства.

На учасників очікував незвичний флешмоб під назвою «Обличчя Львова». Школярі, спільно із наставниками, прямо на вулиці знайомилися з людьми, які асоціювалися у них із Галичиною або ж, навпаки, виділялися на фоні інших. Долаючи початкову невпевненість та острах, діти і дорослі зі здивуванням відзначали відкритість львів'ян, їхню готовність йти на контакт, а головне – розмаїття людей, які їх оточували.

17 серпня 2017 р. підлітки розпочали свою роботу з ранкового інтерактивного заняття «Стереотипи та упередження в історії і сучасному житті. Як їх (можна було) подолати».

Після перерви школярам було запропоновано спільно взяти участь у дискусії «Сторінками Другої світової війни». Під час дебатів школярі майстерно перевтілилися в «поляків», «українських націоналістів» та «третю сторону» при розгляді Волинських подій, у прихильників ідеалізації Васі Шишковського та розвінчування міфу про нього, а також у «військовополонених», які вважали себе або героями, або зрадниками Батьківщини, або ж жертвами війни.

Зрештою, після обіду на учасників Літньої Академії чекав ще один сюрприз – знайомство з «Музеєм-криївкою УПА» у с. Басівка, що під м. Львовом, та безпосередньо його харизматичним директором Іваном Поповичем. Він розповів присутнім про історію криївки, її призначення і навіть провів для гостей жартівливу вікторину, за перемогу у якій кожен отримував від пана Івана подарунки.

Останній день Восьмої Молодіжної Академії у м. Львові припав на 18 серпня 2017 р. Цього дня учасники здійснили інтерактивну екскурсію Личаківським кладовищем. На прикладі одного з найбільших та найдавніших кладовищ України гості зайвий раз переконалися, наскільки тісно переплелися у галицькій столиці долі представників найрізноманітніших народів та соціальних прошарків.

Після екскурсії та короткої прогулянки австрійськими кварталами м. Львова, сповнені вражень гості отримали нове завдання: підготовка презентації «Маршрут вражень». Школярі не розчарували: підготовані плакати були по-справжньому унікальними в кожної з груп, а фрази, які старшокласники використовували, аби точніше передати свої емоції від поїздки, неодноразово викликали у слухачів посмішки, а то й бурхливий сміх.

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.