Громадянська освіта у 10-му класі. 5 дружніх порад педагогам для успішного старту.

Дорогі колеги,

прийміть наші щирі вітання з нагоди початку нового навчального року!

З 1 вересня 2018 р. у загальноосвітніх навчальних закладах України вводиться новий предмет для учнів 10-го класу – «Громадянська освіта».

Авторський колектив Всеукраїнської асоціації «Нова Доба», котрий здійснював розробку шкільного підручника з громадянської освіти, підготував поради колегам з України, котрі допоможуть краще організувати початок вивчення цього предмету:

  • Інтерес та мотивація. Вже на першому уроці важливо створити позитивну й демократичну атмосферу співпраці, що спонукає до самостійних та відповідальних дій кожного учасника навчального процесу. Відтак, пропонуємо проводити уроки громадянської освіти у приміщеннях, де є можливість сісти разом з учнями за один  стіл, чи розмістися на стільцях у колі.
  • Міжособистісна взаємодія. Застосування інтерактивних форм і методів шкільної та позашкільної діяльності учнів передбачає налагодження рівноправної взаємодії усіх учасників навчального процесу.
  • Тісний зв'язок зі сучасним життям. Вивчення кожної теми варто розпочинати із  аналізу відповідних суспільних проблем, які існують на рівні місцевої громади, регіону, країни, світу.
  •  Переважна більшість обговорюваних на заняттях з громадянської освіти проблем не передбачають однозначних відповідей. За таких умов важливою формою та методом організації навчання стає дискусія, котра полягає  в обміні різними думками, позиціями  усіх учасників навчального процесу.
  • Перше заняття з громадянської освіти пропонуємо розпочати у форматах (і/або): глибшого знайомства учнів класу – командоутворюючі ігри, дружні тести, анкетування тощо; зустрічі з громадськими активістами, волонтерами, з іншими цікавими людьми, які відповідально ставляться до свої громадянської місії у суспільстві; візити до органів влади, просторів громадянської активності, редакцій ЗМІ тощо.

 

Асоціація «Нова Доба» пропонує наступні можливості для співпраці з учителями громадянської освіти впродовж 2018/2019 н.р. (citizen.in.ua):

  • Друкована та онлайн-версія) розробок уроків курсу громадянської освіти для 10-го класу відповідно до програми.
  • Зручна реєстрація учнів класу та ведення їхнього акаунту впродовж вивчення курсу: ігри-симуляції, громадянські активності, персональні блоги, тестування, оцінювання тощо
  • Система покращення кваліфікації педагогів України через проведення вебінарів, онлайн-курсів та стаціонарних дводенних семінарів.

 

30 серпня 2018 року на сайті освітнього проекту «На урок» відбудеться перший вебінар на тему «Особистість та її ідентичність». Початок о 18:00.

 

*Розробка курсу з громадянської освіти авторським колективом ВА «Нова Доба» відбувалася у рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що здійснюється Pact в Україні та фінансується USAID.

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.