Завершився третій воркшоп для потенційних учасників «Історії моєї громади» (ФОТО)

1-2 грудня 2017 р. наші колеги долучилися до проведення останнього, третього воркшопу для майбутніх тьюторів – керівників команд в межах історичного конкурсу «Історія моєї громади. Минуле для спільного майбутнього». Колективний проект “DVV International”, “Körber Stiftung”, мережі “EUSTORY” і Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» офіційно стартував 13 жовтня 2017 р. Мета організаторів – змінити звичні підходи суспільства до маловідомих пам’яток і сторінок минулого, продемонструвавши їхню роль в історії та формуванні культурного коду місцевих громад.

Сам конкурс передбачає дослідницьку діяльність на місцях молодіжних команд під керівництвом тьюторів. Їхня ціль – не лише вивчити історію місцевої спільноти, але й подати проект перетворення останньої на історико-культурний феномен, котрий був би здатним привабити туристів та зацікавити місцевих жителів власним минулим. З огляду на таке складне завдання, команда організаторів виважено підійшла до вибору найкращих претендентів на роль тьюторів у процесі онлайн-відбору, що відбувався впродовж 13-31 жовтня 2017 р. Учасники отримали змогу потрапити на один із трьох майстер-класів, спрямованих на їхню підготовку до успішної роботи з командами в межах конкурсу. Відбувалися ці заходи в такі дні:

  • 17-18 листопада 2017 р.;
  • 24-25 листопада 2017 р.;
  • 1-2 грудня 2017 р.

Останній майстер-клас вже традиційно відбувся у м. Києві. 1 грудня 2017 р., після знайомства під керівництвом Наталії Голосової та вітального слова координаторів проекту від ВА «Нова Доба» і “DVV International” Петра Кендзьора й Андрія Ферта відповідно, учасників зустрічі чекали по-справжньому захоплюючі лекції від громадських діячів, педагогів, істориків і відомих дослідників культурної спадщини. Так, Петро Кендзьор розповів про методику організації дослідницької проектної роботи з учнями, а Микола Янкович приділив увагу пам’ятко-охоронній роботі як алгоритму для громадянського суспільства.

Вже на наступний день майбутні тьютори отримали змогу вислухати лекції: Олени Жукової («Капіталізація історії (туристична привабливість, екскурсійна робота та створення культурного простору)»), Василя Рожка («Коли пам’ятка стає брендом, і що для цього робити (приклад заповідника Тустань)») і Мар’яни Максим’як («Малі міста. Великі ідеї»). Завершився воркшоп загальною рефлексією та обговоренням набутих знань і нових ідей.

Згадана програма у своїх ключових моментах продублювала попередні семінари. Зрештою, у цьому немає нічого дивного, адже мета організаторів полягала саме в наданні потенційним тьюторам того комплексу знань, який дозволив би їм успішно здійснювати свою діяльність в межах проекту «Історія моєї громади. Минуле для спільного майбутнього». Втім, хочеться наголосити, що до участі в конкурсі, який буде оголошено наприкінці грудня 2017 р., будуть допускатися всі охочі. Головними умовами є лише бажання учасників та вміння керівників команд організувати результативну роботу школярів і молоді. Адже винагородою за перемогу у конкурсі стане як фінансування ідеї по популяризації минулого місцевої громади, так і запрошення на кількаденну історичну конференцію “EUSTORY”, що відбуватиметься в листопаді 2018 р. у м. Берліні.

Вже зовсім скоро на ресурсах ВА «Нова Доба» з’являться електронні методичні матеріали для потенційних конкурсантів, які матимуть на меті зрівняти шанси на успіх всіх учасників. Тож слідкуйте за нашими оновленнями і відкиньте будь-які сумніви! Адже такий проект – це Ваш шанс заявити про себе і зробити Вашу Малу Батьківщину по-справжньому популярною!

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.