Проект «Історія моєї громади» був презентований на «Фестивалі Живої Історії» (ФОТО)

1-2 грудня 2017 р. у м. Києві, на території арт-центру "IZONE” проходив «Фестиваль живої історії», до участі в якому долучилася також Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» в особі нашого представника, координатора Інформаційного відділу Тараса Олексина.

Перший день заходу був присвячений знайомству гостей з історико-культурними пам’ятками української столиці. Так, на вибір учасників були наступні екскурсії: «Радянське монументальне мистецтво в метро» (Тетяна Журій), «Радянські мозаїки Києва» (Євгенія Моляр), «ВДНГ» (Максим Дербеньов), «Стіна Пам’яті: історія [не]одного злочину?» (Ася Баздирєва), «Простір фонду “Ізоляція”» (Олександр Виноградов) та «Замкова гора» (Родіон Філатов). Наш колега долучився до останньої групи, дізнавшись про минуле, сучасність та потенційне майбутнє однієї із найдавніших залюднених місцин м. Києва, 12 м культурного шару якої зберігають у собі пам’ять про 5 тис. років історії, а сьогодні ризикують зникнути через прояви вандалізму та масову забудову столиці.

Нестандартний формат Фестивалю надав змогу його учасникам самостійно обирати локації та теми для ознайомлення. Так, впродовж дня гості заходу отримали шанс відвідати виставку Наталки Довгої «Лінія», прослухати лекції Євгенії Губкіної («Соціалістичний модернізм: між паломниками та декомунізаторами») та Катерини Радченко («Як читати фотографію»), взяти участь у майстер-класах Анастасії Лелюк, Анастасії Севостьянової та Василя Фоменка «Історія для дітей», ознайомитися із підбіркою документальних фільмів в межах проекту «Кіностудії живої історії», а також долучитися до публічної дискусії «Альтернативні методи роботи з історією: практики публічно-історичних проектів».

Ще більш активним виявився другий день Фестивалю. Після ознайомлення присутніх із виставкою «За/живе», всі охочі отримали змогу відвідати “LinkLab”, що передбачав собою презентації проектів, які працюють з темою пам’яті, історії, критичного осмислення минулого та суперечливою історичною спадщиною.

Саме в межах згаданого заходу відбулася презентація для учасників спільного проекту “DVV International”, “Körber-Stiftung”, мережі “EUSTORY” і Всеукраїнської Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» під назвою «Історія моєї громади. Минуле для спільного майбутнього». Наш колега Тарас Олексин і координатор проекту від “DVV International” Андрій Ферт розповіли слухачам про основні засади історичного конкурсу, критерії відбору майбутніх тьюторів та перші результати, котрих вдалося досягнути організаторам. Показово, що виступ викликав чимале зацікавлення присутніх, а після його офіційного завершення, одразу декілька гостей висловили бажання долучитися до нашої ініціативи.

Впродовж другої половини дня всі охочі мали можливість побувати не лише на нових фільмах «Кіностудії живої історії», але й численних майстер-класах та публічних лекціях від спеціалістів у своїх сферах: «Практики публічної історії в неформальній освіті» (Ярослав Переходько, Василь Кулевчук), «Як показати історичний феномен за 10 хвилин: візуалізація в історичних театралізованих екскурсіях» (Євген Шатілов), «Використання у навчанні настільних ігор “Маріуполь step by step” і “Таймлайн”» (Світлана Арабаджи, Женя Саніна), «Документальний театр як метод роботи з історією» (Роза Саркісян), «Як обійтися без інтерактивних ігор на семінарах з історії?» (Ольга Мартинюк), «Каталог альтернативних монументів» (Дарина Пирогова) тощо.

Завершився захід загальною дискусією «Альтернативні практики коммеморації в міському просторі» (Катерина Филюк, Ганна Бондар, Софія Дяк, Тарас Савка і Дарина Пирогова) та урочистим закриттям Фестивалю. За підсумками зустрічі, можна сміливо говорити про активне зацікавлення молоді – основної категорії відвідувачів заходу – проблемами викладання історії у навчальних закладах, збереження культурної спадщини і її максимальної популяризації. І такі ініціативи – прекрасна можливість для організацій на зразок ВА «Нова Доба» поділитися свіжими ідеями з однодумцями та зайвий раз усвідомити, наскільки те, що ми робимо, є дійсно затребуваним українським суспільством для його самоідентифікації і подальшого розвитку.

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.