Розпочалась реєстрація на конкурс «Історія моєї громади» (ДОКУМЕНТАЦІЯ)

Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», у співпраці з Представництвом Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні ("DVV International Ukraine"), оголошує конкурс історичних дослідницьких проектів для молоді.

Проведення досліджень на тему місцевої історії, збереження об'єктів культурної спадщини, організація роботи місцевих музеїв, популяризація історичної минувшини, проведення мистецьких фестивалів – усе це не лише сприяє формуванню національної чи локальної ідентичності, а й може дати поштовх розвитку місцевих громад. Саме громада, її минуле, її ідентичність, стають сьогодні визначальними, особливо у світлі процесів децентралізації.

Саме тому, тема нашого конкурсу – «Історія моєї громади: Минуле для спільного майбутнього». Конкурс має на меті привернути увагу до місцевої історії та допомогти молодим людям краще зрозуміти методи історичного дослідження. Його завданням є залучення молоді до історико-пошукової роботи, спрямованої на дослідження локальних історичних пам'яток, подій, постатей.

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

Участь у програмі можуть взяти учні шкіл, студенти коледжів та молодь у віці від 14 до 18 років під керівництвом тьюторів (вчителів історії, працівників освіти, музеїв, краєзнавців, громадських активістів, які займаються дослідженням та популяризацією історичного минулого своєї громади). Брати участь у конкурсі можна як у складі невеликих груп (наприклад, члени гуртка, клубу, ініціативної групи тощо), так і у складі цілого класу. Комунікація організаторів конкурсу з групами здійснюється через тюторів.

Учасники матимуть можливість:

  • створити для своєї громади історичний бренд;
  • попрацювати над командним історичним дослідженням;
  • здобути навички фахового вивчення історичного минулого;
  • розказати про свій проект широкій аудиторії;
  • реалізувати проект, спрямований на промоцію історії, збереження історичної спадщини;
  • долучитися до формування локальної культури пам'яті.

Переможці конкурсу візьмуть участь у молодіжній академії "EUSTORY", що відбудеться у листопаді 2018 р. в м. Берліні.

ХТО ТАКІ ТЬЮТОРИ?

Тьютори – це наставники, які зможуть організувати роботу команд, та будуть курувати дослідницькі проекти учнів. Це може бути вчитель історії у школі, працівник музею, екскурсовод, студент університету. Ключова вимога – аби потенційний тьютор мав доступ до молоді відповідного віку та міг організувати дослідження. За підсумками проекту, тьютори отримають сертифікат від організаторів.

ЯК ЗРОБИТИ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ?

Дослідницький проект, який подається на конкурс, складається з 3 частин:

Історичне дослідження, Хроніка дослідження та Пропозиції із застосування дослідження на користь громаді.

ЩО ОЦІНЮВАТИМЕ ЖУРІ?

  • Саме дослідження (детальні критерії можна переглянути за посиланням).
  • Наявність заповненої хроніки проекту, у якому учасники будуть описувати процес проведення дослідження, відповідаючи на певні питання.
  • Пропозиції щодо можливого використання дослідження на користь громаді.

ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ?

Тьютор до 25 січня 2018 р. реєструє свою команду за посиланням.

До 31 березня 2018 р. включно тьютор надсилає Дослідницький проект на електронну адресу eustory.ukraine@gmail.com.

Протягом квітня-травня 2018 р. журі оцінює надіслані роботи та відбирає команди переможців.

Командам, які представлять найцікавіші Дослідницькі проекти, буде надано фінансову підтримку для втілення заявлених пропозицій.

Для отримання додаткової інформації можна звернутися до координатора проекту за адресою: eustory.ukraine@gmail.com або написати нам у Facebook.

Проект реалізується Всеукраїнською Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», у тісному партнерстві з представництвом "DVV International Ukraine""Körber Stiftung" та міжнародною мережею історичних конкурсів "EUSTORY", за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.