Цінності та їхня роль у питанні об'єднання суспільства. У Києві пройшла Молодіжна Академія проекту «Інтеграція через діалог» (ФОТО)

16-17 березня 2018 р. у м. Києві відбулася Тринадцята (Весняна) Молодіжна Академія. Учасниками заходу стали діти і педагоги з різних куточків України: м. Білицького, м. Києва, м. Костянтинівки, м. Лисичанська, м. Марганця, м. Маріуполя, смт. Опитного, м. Попасної, м. Сєвєродонецька, м. Харкова і м. Щастя. Темою нової зустрічі стало питання цінностей, котрі здатні об'єднати людей, незважаючи на національність, вік і мову спілкування.

Керівник Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» Петро Іванович Кендзьор подякував учасникам за активність під час проходження відбіркового етапу проекту, а також висловив сподівання на плідну співпрацю, яка здатна буде продемонструвати, наскільки численними є фактори, що об'єднують різні покоління українців і регіони, де проживають останні. Почесний гість конференції, офіційний представник Європейської Комісії в Україні Станіслав Топольницький звернув увагу присутніх на важливість самого поняття «цінність». Він наголосив на потребі українського суспільства загалом та кожної людини зокрема визначити найважливіші для себе цінності, на підставі яких нація й зуміє зробити свій цивілізаційний вибір.

Ще одна почесна гостя заходу – Катя Фауссер, очільниця «Фонду Кьорбера», що в Німеччині (організація, що займається дослідженням історичного минулого Європи), розповіла про особливості діяльності Фонду у сфері пошуку порозуміння між представниками активної молоді з різних країн, а також дочірню мережу "EUSTORY", щорічні саміти якої збирають сотні переможців національних історичних конкурсів для обміну досвідом і створення спільних проектів.

Фінальний день Тринадцятої (Весняної) Молодіжної Академії припав на 17 березня 2018 р. Школярі у складі 6 команд продовжили роботу над презентаціями різних цінностей:

  • «сім'я»;
  • «свобода»;
  • «відповідальність»;
  • «саморозвиток»;
  • «лідерство»;
  • «толерантність».

Учнівські команди отримали змогу презентувати публіці свої роботи на території відкритого простору "INVERIA". Кожна група абсолютно по-іншому підійшла до реалізації цього завдання: частина використовувала малюнки, інші – «хмаринки» асоціацій з певною цінністю, а дехто вмістив на плакаті повноцінну історію. Окремі питання, порушені у виступах, ставали приводом для палких дискусій з аудиторією, що, у свою чергу, лише допомагало учасникам по-новому подивитися на власні уявлення і стереотипи щодо цінностей та їхнього значення в житті людини.

Завершилася Молодіжна Академія не лише врученням сертифікатів і подарунків від організаторів, але й підбиттям підсумків зустрічі у виконанні Локального координатора Наталії Михайлівни Голосової. Остання наголосила присутнім на ролі цінностей у справі пошуку сенсів кожною людиною, а що не менш важливо – у питанні об'єднання українців і побудови ними по-справжньому оновленого суспільства.

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.