“Друга світова війна. Сучасне осмислення та інноваційне викладання”

12 жовтня 2017 р. у Київському міському будинку учителя з ініціативи Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова Доба” було проведено науково-практичну конференцію на тему: “Друга світова війна. Сучасне осмислення та інноваційне викладання”. Учасниками заходу стали понад 100 освітян: учителів історії, викладачів, студентів, методистів, а також тих, хто цікавиться зазначеною тематикою, зі столиці та цілої низки міст і сіл різних регіонів України.

Конференцію було присвячено розгляду та обговоренню сучасних концепцій до вивчення та викладання історії Другої світової війни. Окрім того, було представлено інтерактивний онлайн-посібник, в котрому різносторонньо розкриваються та осмислюються суперечливі аспекти війни.

На офіційному відкритті конференції з вітальними словами до учасників заходу звернулися професор Станіслав Кульчицький, голова Всеукраїнської асоціації “Нова Доба”, Раїса Євтушенко (Міністерство освіти і науки України), Руслана Рудковська, директорка Київського міського будинку учителя, та Петро Кендзьор, координатор освітніх проектів ВА “Нова Доба”.

На дискусійній панелі “Друга світова війна і жертви тоталітаризму. Сучасне переосмислення та виклики для історичної освіти” з доповідями виступили: Костянтин Баханов, професор Бердянського державного педагогічного університету, Владислав Гриневич (Інститут політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса), Ігор Ільюшин, професор Київського славістичного університету, та Станіслав Кульчицький.

Авторський колектив, що включає Тетяну Бабенко, Наталію Голосову, Василя Дяківа, Петра Кендзьора, Олександру Козорог, Наталію Маркусь, Людмилу Махун, Павла Полянського та Еллу Ситник, представив учасникам заходу інтерактивний Е-посібник “Друга світова війна на уроках історії в школі”. Учасники та гості конференції отримали змогу ознайомитися з матеріалами історичного посібника, висловити свої міркування стосовно його змісту та задати питання авторам.

Також, учасникам заходу було представлено освітню програму підготовки фахівців по роботі з історико-культурною спадщиною у місцевих громадах та конкурс молодіжних історичних проектів “Історія моєї громади. Минуле для спільного майбутнього”.

Фотозвіт конференції

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.